İzmirli iş insanından Martı Oteller Grubu’na yatırım

İzmirli iş insanı Musa Turan

Last Updated on 29 Eylül 2022 by Turizm Günlüğü

İzmirli iş insanından Martı Oteller Grubu’na yatırım… Musa Turan, Martı Oteller Grubu’na yatırım yaptı.

Musa Turan, 13 yaşından bu yana iş yaşamında, Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinde üst düzey görevlerde bulunmuş; bugüne kadar turizm, taşımacılık, gıda, medikal sektöründe yatırımları bulunuyor.

2020 yılında Onur Havayolları’ndan 2 tane uçak kiralayarak salgının en zor zamanlarında Amerika’ya medikal ürünleri tedarik ederek büyük bir başarıya imza attı. Merkezi Kanada’da olan Saniton Plastic firmasına ortak olarak firmayı Amerika’ya taşıdı. Yeni nesil birbirine kenetlenen plastik şişe patenti ile plastik şişe endüstrisini değiştirmeye hazırlanıyor.

ABD’nin yanı sıra Avrupa ve Uzakdoğu ülkeleri ile ticaret yapan Musa Turan, İzmir’in ilk havaalanı otelini inşa ederek otelcilik sektörüne giriş yaptı. Uzun zamandır takip ettiği Martı Otelleri’nde önemli bir fırsat gördü ve yatırım yapmaya karar verdi.

Hürriyet Ege’nin haberine göre “Peki neden Martı Otelleri?” sorusuna Musa Turan şu yanıtı verdi:        İzmirli iş insanından Martı Oteller Grubu’na yatırım

“Açıkçası son dönemdeki Dünyada yaşanan gelişmeler ve Türkiye’nin gelişimi ile barındırdığı fırsatlar nedeni ile turizm sektörüne yatırım yapmayı düşünüyordum ve bu yönde araştırmalar yaptım. Bünyesinde 5 otel ve Türkiye’nin tek tapulu marinasını bulunduran Martı Otel İşletmeleri A.Ş.’nin yatırım için fırsat olduğunu gördüm, şirketin varlıklarına baktığımda piyasa değerinin varlıklarına oranla çok düşük olması ve hali hazırda kar açıklayamamasını anlayamadım. Bu nedenle Martı Otel İşletmeleri A.Ş.’ye yatırım yapmaya karar verdim ve hisse oranımı %5.0083’e çıkardım.

Hedefim yakın zamanda hisse oranını arttırıp, take over yapmak. Böylesi değerli bir yapının kârlı hale dönüştürülmesi mümkün; bunun için ekip arkadaşlarımla birlikte şimdilik yüzde 5,0083 olan hisse miktarını daha arttırıp yönetimde söz sahibi olmayı ve take over yaparak şirketi daha iyi bir işletme haline getirmeyi hedefliyoruz.

Türkiye’nin çok önemli turizm merkezlerinde, birbirinden değerli 5 otel ve içinde ayrıca oteli de bulunan bir marinayı bünyesinde bulunduran Martı Otel İşletmeleri AŞ, sahip olduğu kapasiteyle çok karlı olması gereken bir şirket. Ancak tüm oteller kar ederken Martı Otellerinin hali hazırda kar edemiyor olması kabul edilebilir değil. Daha iyi yönetilmesi halinde bu yatırımı geleceğe dönük çok karlı bir fırsat olarak görüyorum.” İzmirli iş insanından Martı Oteller Grubu’na yatırım