Yunan adaları kapı vizesi uygulaması için son tarih…

Türkiye ile Yunanistan arasındaki normal vize başvurusundan daha az belge gerektiren ancak en fazla tek giriş olarak 7 günlüğüne verilen ‘kapı vizesi’ uygulaması bu yıl 30 Eylül’e kadar sürecek.

Dün (2 Nisan) başlayan kapı vizesi başvurularında İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerden gelen talep daha ilk günden 600’e ulaştı.

T24’te yer alan habere göre iki ülke arasında son birkaç yıldır uygulanan ‘kapı vizesi’ uygulamasına Yunanistan’ın Rodos, Sakız, Sömbeki (Simi), Mikonos, İstanköy (Kos) ve Sisam (Samos) adaları için 4 gün önceden başvuru yapan Türk vatandaşları, 60 euro karşılığında online işlemle kısa sürede kapı vizesi alabilecek.

Başvuru formu, banka hesap numarası ve pasaportla birlikte 60 euro ücret ödenerek Schengen vizesinden daha kısa zamanda kapı vizesi alınabiliyor.

Marmaris’te faaliyet gösteren bir turizm şirketinin sahibi Sinem Dursun, geçen sene kapı vizesi uygulamasının Nisan-Ekim ayları arasında geçerli olduğunu hatırlatarak bu yıl ki kapı vizesi uygulamasının 30 Eylül’e kadar süreceğinin altını çizdi.