THY’den gençlere yeni istihdam kapısı

Last Updated on 17 Mayıs 2018 by Turizm Günlüğü

Uçak ve uçulan destinasyon sayısı bakımından her geçen gün filosunu genişleten THY, bugün 10 bin olan kabin memuru sayısını 20 bine çıkaracak 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdiğini duyurdu.

THY’nin yılda yaklaşık 500 pilot aldığını belirten THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2019’da 900’e yakın pilotun istihdam edileceğinin yanı sıra verdikleri uçak siparişleriyle de 20 bin kabin memuru alımı yapacaklarını müjdeledi.

Habertürk’ten Gökhan Artan’ın haberine göre Yeni Havalimanı ile birlikte daha da büyüyecek olan THY, filosuna yeni uçaklar katmasıyla gençler için büyük bir istihdam alanı oluşturacak.

KABİN MEMURU SAYISI 20 BİNE ÇIKACAK

Tamamlandığında Türkiye’yi dünyanın aktarma merkezi haline getirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma operasyonlarının kendileri için bu yılın en önemli gündem maddesi olduğunu belirten THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “2019 yılında filosuyla ve yolcu sayısıyla markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak” dedi.

DAHA SESSİZ BİR KABİN: SEFA

Kalitelerini daha da geliştirmek için yeni bir atılım içinde olduklarını da söyleyen Bilal Ekşi, “Yeni Havalimanı ile birlikte birçok yeniliğe imza atacağız. Yeni üniformalarımız hazırlanıyor. Ayrıca sessizlik ve farkındalığı öne çıkaracağız. Bunun için SEFA adını verdiğimiz yeni bir dönem başlatıyoruz. Daha sessiz ve farklı bir kabin oluşturacağız. Misfarlerimizin dinlenmeye, sükunete ihtiyacı var. O nedenle daha sessiz hareket etmeliyiz” açılamasında bulundu.

THY, yeni pilotlarını ne zaman alacak?