Turizmcilere ‘yerli turist kazıklanmasın’ uyarısı!

Başkanlık seçiminin ikinci tura kalmamasıyla iptal edilen rezervasyonları geri almaya başlayan turizmcilere, “Yoğunluktan dolayı yerli turist kazıklanmasın. Euro düşerse kazıklanan yerli turist yine Yunan Adaları’na yelken açar!” uyarısında bulunuldu.

Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Mevlüt Tezel, bugünkü yazısında özellikle güneydeki tatil köyleri ve otellere seslenerek, “Yerli turist kazıklanmasın, yoksa yine Yunan Adaları’na yelken açar!” uyarısında bulundu. Başkanlık seçiminin ikinci tura kalmamasının en çok turizm sektörünü sevindirdiğine dikkat çeken Tezel, seçimin ikinci tura kalması halinde tatil beldelerinin 15 gün daha boş kalacağını ve bunun da turizm sektörünü kötü etkileyeceğini ifade etti. Tezel, halkın güney sahilleri için şimdiden yollara düştüğünü ve iptal edilen rezervasyonların geri alınmaya başlandığını aktardığı yazısında, “Umarım yoğunluk dolayısıyla tatil köyleri ve oteller yerli turisti kazıklamaz. Kazıklanan yerli turistin Yunan Adaları’na kaçtığı unutulmasın. Euro düşerse kazıklanan yerli turist yine Yunan Adaları’na yelken açar!” uyarısında bulundu.

Taksicilere, ‘İçinizdeki saygısız şoförleri mutlaka ayıklayın’ uyarısı yapıldı.

“TAKSİCİLER, ARALARINDAKİ ÇÜRÜK ELMALARI MUTLAKA AYIKLAMALI!”

Geçtiğimiz hafta Nişantaşı’nda kendisini trafiğe soktu diye kadın turist yolcusunu indirerek valizini yola fırlatan taksicinin, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın girişimiyle meslekten men edilmesinin taksiciler adına güzel bir gelişme olduğunu ifade eden Tezel, “Umarım bu cezaların devamı gelir. Taksici esnaf odaları, sadece sosyal medyada gündeme gelenleri değil, müşterisine kötü davranan şoförler hakkında gelen her şikayeti değerlendirmeli. Saygısız şoförler, mesleğini dürüst ve layıkıyla yapan meslektaşlarını da zor durumda bırakıyorlar. Sepetteki çürük elmalar mutlaka ayıklanmalı” diye yazdı.