Fransa, turist sayısını 100 milyona çıkarmak istiyor!

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, 2016 yılın ülkeyi ziyaret eden ziyaretçi sayısının 83 milyona gerilediğini açıkladı. Ayrault, eski rakamların yeniden yakalanması için çalışma başlattıklarını duyurdu.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault “2015 yılında 85 milyona ulaşan turist sayısının 2016 yılında 82.5 ile 83 milyon seviyesine gerilediğini açıkladı. Ayrault, yaşanan bu düşüşün nedenleri olarak terör saldırılarını, aşırı yağışların yol açtığı sel felaketlerini ve grevleri gösterdi.

Turizmde ilk etapta 2015 rakamlarının yakalanması ve sonrasında yeniden yükselişe geçilmesi için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Ayrault, 2020 yılına kadar ülkeyi ziyaret eden turist sayısını 100 milyona çıkartmak istediklerini belirtti.

Önceki İçerikAvrupa’nın en iyi golf sahaları boş!
Sonraki İçerikKöpeklerin kabinde uçması Japonya’da serbest
İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Turizmgunlugu.com'un genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam eden Çelik, aynı zamanda 2021'in Mayıs ayında yayın hayatına giren Tourism Diary Dergisi'nin de Yayın Yönetmeni. Dünya Basın Federasyonu (World Press Federation) üyesi olan Çelik, tecrübesini İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak sürdürüyor.