Rus turist ne kadarlık turizm harcaması yaptı?

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği’nin hazırladığı “Rusya Turizm Kaynak Pazarında Durum” araştırmasına göre Rusya, en fazla turizm harcaması yapan ülkeler arasında ilk on ülke arasında yer aldı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin Ekonomi Servisi’nin haberine göre Akdeniz Turistik Otelciler Birliği’nin hazırladığı “Rusya Turizm Kaynak Pazarında Durum” araştırmasına göre Rusya, en fazla turizm harcaması yapan ülkeler arasında ilk on ülke arasında yer aldı.

RUS TURİST NE KADAR HARCADI?

Dünya turizminde en fazla turizm harcaması yapan 10 ülke arasında yer alan Ruslar, Türkiye’de kişi başı ortalama 607 Euro harcama yaptı.

2017’de Rus turistlerin kişi başı harcaması 880 Euro oldu. Yurt dışı seyahatlerde yüzde 66 oranında paket tur tercih edilirken, yüzde 34 oran bağımsız seyahatleri tercih etti.

İSTANBUL 2019 YILININ İLK İKİ AYINDA KAÇ ZİYARETÇİ AĞIRLADI?

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre İstanbul’a bu yılın ilk iki ayında gelen turist sayısı 1 milyon 903 bine çıktı.

Kente en az gelen turist sıralaması da açıklandı. Buna göre Nauru, Sao Tome ve Prencipe, Solomon Adaları’ndan sadece bir kişi İstanbul’a geldi.